Wydarzenia 2018/2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wydarzenia w klasie frankofońskiej w roku szkolnym 2018 - 2019


 

Artykuły

O tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych po francusku!

Przejdź do - O tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych po francusku!

La Bûche de Noël - tradycyjne ciasto spożywane we Francji podczas świąt Bożego Narodzenia, des huîtres – ostrygi, la crèche - żłóbek, la dinde aux marrons - indyk z kasztanami, o tych francuskich przysmakach oraz zwyczajach bożonarodzeniowych i noworocznych uczniowie dowiedzieli się od pani Dagmary Dwornik - Durr (pracownik mediateki) i pana Aurelien Durr (doktor historii, pracownik archiwum i wykładowca na uniwersytetach w Miluzie i Dijon) z Francji, którzy na zaproszenie Mateusza z kl. VIIa odwiedzili we wtorek 18 grudnia uczniów w trakcie zajęć z innowacji języka francuskiego.

 

Czytaj więcej o: O tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych po francusku!

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w naszej szkole!

Przejdź do - Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w naszej szkole!

 

Dzięki współpracy z Panem Stephane Jolivet, Dyrektorem Ośrodka Alliance Française w Katowicach, 14 grudnia z wizytą do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, odpowiedzialni za realizację programu zrównoważonego rozwoju: Pan Jean-Pierre Ndoutoum Directeur de l'Institut de la Francophonie pour le développement durable (IFDD) oraz Pan Issa Bado Attaché de programme Négociations internationales sur l’économie, l’environnement et le développement durable, biorący udział  Szczycie Klimatycznym w Katowicach (COP24).

 

Czytaj więcej o: Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w naszej szkole!

Réunion na Was czeka!

Przejdź do - Réunion na Was czeka!

„La Réunion vous attend!”
Réunion na Was czeka!

W poniedziałek 5 listopada, uczniowie Klas Frankofońskich oraz klas siódmych realizujący innowację z języka francuskiego, pt. „Po francusku nie tylko we Francji”, przenieśli się na malowniczą francuską wyspę La Réunion. Wyspa jest departamentem zamorskim Francji, położonym na Oceanie Indyjskim, niedaleko Madagaskaru.

 

Czytaj więcej o: Réunion na Was czeka!

Po francusku nie tylko we Francji!

Przejdź do - Po francusku nie tylko we Francji!

 

W poniedziałek 29 października uczniowie klas siódmych naszej szkoły, realizujący innowację z języka francuskiego pt. „Po francusku nie tylko we Francji” oraz ich starsi koledzy uczący się języka francuskiego, uczestniczyli w spotkaniu z panią Agatą Chrząszcz pochodzącą z Mysłowic, a obecnie mieszkającą we Francji.

 

Czytaj więcej o: Po francusku nie tylko we Francji!