Zwycięstwo w finale w piłce ręcznej

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2018

Miejskie Finały Mysłowickich szkół podstawowych dziewcząt starszych w piłce ręcznej wygrane!!!

29 listopada odbyły się miejskie finały w piłce ręcznej dziewcząt starszych. Po wylosowanym półfinale przyszło nam zmierzyć się z SP 16. Pierwsza połowa meczu była zacięta i żadna szkoła nie potrafiła przejąć prowadzenia wyższego niż na jeden punkt. W drugiej połowie zmieniliśmy taktykę w obronie co zaprocentowało uzyskaniem przewagi i z minuty na minutę powiększaliśmy ją. Mecz zakończył się zwycięstwem 10:5 i już wiedzieliśmy, że zagramy w finale z SP 12 o I miejsce, która wygrała swój półfinał z SP 6!

Mecz finałowy ponownie rozpoczął się nerwowo, graliśmy "bramka za bramkę" z przeciwnikami. Obrona w całym turnieju była niezawodna, bramkarka niemal bezbłędna, po pierwszej połowie zmieniliśmy strony z przewagą tylko jednej bramki. Druga połowa zdecydowanie należała do nas, obrona nie pozwalała na wykonywanie rzutów przeciwniczek z bliskiej odległości a i w ataku zaczęliśmy grać jeszcze odważniej. Cały mecz wygrywamy 14:8 zajmując pierwsze miejsce w mieście i awansując tym samym do rozgrywek rejonowych z Katowicami.

SP 4: Julia D. – kapitan, Ala D. – bramkarka, Ala B., Asia R., Zuza S., Sonia S., Dominika Ż. oraz Zosia W., Natalia B., Anita W, Emilia O., Nikola S., Ola Sz., Zuza Z.

Podczas uroczystego zakończenia uczennice otrzymały puchar oraz dyplom a ponad to zostały wyłonione najlepsze zawodniczki!