eTwinning

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Dis-moi qui es tu"

Przejdź do - "Dis-moi qui es tu"

Od listopada 2021r. uczniowie klasy 7a: Tomek J., Marek M., klasy 7b: Zuzanna P., klasy 8a: Agata B., Zuzanna B., Julia W., Wiktoria F., Oskar G., klasy 8b: Urszula S. realizują francuskojęzyczny projekt eTwinning  "Dis-moi qui es tu" ze szkołą z Francji.

Nasza szkoła jest organizatorem międzynarodowego wydarzenia eTwinning  "Free Ukraine", które trwa w szkole od 2 do 10 marca. 

Przejdź do - Nasza szkoła jest organizatorem międzynarodowego wydarzenia eTwinning  "Free Ukraine", które trwa w szkole od 2 do 10 marca. 

Uczniowie mają okazję wyrazić swoje wsparcie, także uczucia i emocje w związku z wojną na Ukrainie. Przy okazji dowiedzą się sporo o kulturze, geografii i historii tego kraju. Uczniowie klasy 7a stworzyli logo wydarzenia, do którego przyłączyły się kolejne szkoły.

Nasze zadanie na styczeń /luty zrealizowane: ułożyliśmy pytania , nagrywamy wywiady,robimy prezentacje, uzupełniamy nasz"story book" projektu.

Pierwsze spotkanie z partnerami z projektu eTwinning

Przejdź do - Pierwsze spotkanie z partnerami z projektu eTwinning

Pierwsze spotkanie z partnerami z projektu eTwinning za nami! 3 listopada odbyło się spotkanie w ramach projektu "Future jobs" , uczniowie opowiedzieli o sobie, swoich zainteresowaniach i marzeniach związanych z przyszłym zawodem.

Czytaj więcej o: Pierwsze spotkanie z partnerami z projektu eTwinning

Podsumowanie

Przejdź do - Podsumowanie

Spotkanie na platformie Zoom

Przejdź do - Spotkanie na platformie Zoom

" W ramach kolejnych aktywności projektu eTwinning "Easter around Europe" 13 kwietnia na platformie Zoom odbyło się bardzo udane spotkanie uczniów klasy 6a oraz uczniów klasy 5 z ZSP w Nowych Ręczajach ( woj. mazowieckie).

Czytaj więcej o: Spotkanie na platformie Zoom

" Prezentujemy logo - zwycięzcę w projekcie "Easter around Europe" .

Przejdź do - " Prezentujemy logo - zwycięzcę w projekcie "Easter around Europe" .
A w naszym projekcie dzieje się....Kończymy kolejne produkty :   
Storyjumper books " Easter traditions in European Countries " , "Easter cards" , "Cookery book" oraz " Easter traditions in Poland" .
W najbliższy wtorek nasz e - Twinning team spotyka się z kolegami z  ZSP Nowe Ręczaje pod opieką Pani Angeliki Staszewskiej. Ale o tym w następnym poście..."

Co nowego w naszym projekcie "Easter around Europe?" 

Przejdź do - Co nowego w naszym projekcie "Easter around Europe?" 
"Zapraszamy do prac naszych uczniów, poniżej prezentacje, przepisy kulinarne i quizy !"
W naszym projekcie praca wre - już wkrótce spotkania online z uczniami z innych szkół uczestniczących w projekcie oraz konkurs na najpiękniejszą kartę wielkanocną!  Czekamy na wyniki głosowania na logo projektu! Trzymajcie za nas kciuki.
Czytaj więcej o: Co nowego w naszym projekcie "Easter around Europe?" 

Co nowego w naszym projekcie e-Twinning ?

Przejdź do - Co nowego w naszym projekcie e-Twinning ?

   Trzymajcie kciuki za Szymona W. ( 6a), którego piękny projekt logo został zgłoszony do konkursu na oficjalne logo całego projektu. Już wkrótce głosowanie , w którym  200 uczniów z ponad 20 szkół wybierze najciekawszy projekt. 

Czytaj więcej o: Co nowego w naszym projekcie e-Twinning ?

"Postaw na Ziemię"

Przejdź do - "Postaw na Ziemię"

W marcu i kwietniu uczniowie naszej szkoły będą realizowali ogólnopolski projekt „Postaw na Ziemię” organizowany przez Krajowe Biuro eTwinning Polska.

Czytaj więcej o: "Postaw na Ziemię"

Tolerancja czyli refleksja nad historią. Spotkanie z Edwardem Skubiszem

Przejdź do - Tolerancja czyli refleksja nad historią. Spotkanie z Edwardem Skubiszem

28 marca 2019 r. uczestnicy projektu eTwinning ”Education - the knowledge of the past and the lesson for the future” brali udział w spotkaniu z Edwardem Skubiszem - edukatorem z Domu Anny Frank w Amsterdamie. Wizytę poprzedziły warsztaty związane z lekturą „Dziennika” Anny Frank i źródłami ikonograficznymi udostępnionymi na stronie Fundacji, które przeprowadziła koordynatorka projektu Anna Ciach.

Czytaj więcej o: Tolerancja czyli refleksja nad historią. Spotkanie z Edwardem Skubiszem

Projekt eTwinning z języka francuskiego.

Przejdź do - Projekt eTwinning z języka francuskiego.

W ubiegłym roku szkolnym grupa uczniów Klas Frankofońskich wraz z ich opiekunem panią Mirosławą Bogacz realizowali projekt eTwinning z partnerami z Francji, Włoch, Martyniki, Rumunii i Portugalii zatytułowany "E-magazine en écriture collaborative sur la vie des adolescents en Europe".

 

Czytaj więcej o: Projekt eTwinning z języka francuskiego.