Rekrutacja 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 4 
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach 
na rok szkolny 2019/2020


 U W A G A !

Zapisy dzieci z rejonu do klasy I w roku szkolnym 2019/2020 trwają do końca marca 2019r.
KARTĘ ZGŁOSZENIA (dostępna w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej) można składać w sekretariacie w godzinach 7.00 - 16.00


W tym czasie odbywać się będą również zapisy dla kandydatów do klasy VII dwujęzycznej.

W klasie dwujęzycznej drugim językiem nauczania jest język angielski. Wybrane przedmioty w tej klasie nauczane są zarówno w języku polskim jak i języku angielskim np. wos, biologia, geografia, informatyka.

Sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy VII dwujęzycznej odbędzie się 21 maja o godz. 15.00

UWAGA! U dołu strony znajdują się  do pobrania formularze niezbędne do zapisania dziecka do naszej szkoły oraz harmonogram rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu szkoły a także kryteria rekrutacji kandydatów do klas I oraz klasy VII dwujęzycznej.

Artykuły

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Do klasy dwujęzycznej naszej szkoły można zakwalifikować się poprzez :

  • Sprawdzian predyspozycji językowych który przeprowadzony zostanie w naszej szkole 21 maja 2019 roku i uzyskanie pozytywnego wyniku.
  • zajęcie premiowanego miejsca ( 1-3) w Konkursie z Języka Angielskiego dla Klas Szóstych, który odbywa się w naszej szkole w maju – informacje i szczegóły dotyczące terminu konkursu zostaną przesłane do każdej ze szkół podstawowych w Mysłowicach do końca marca 2019 roku.

Sprawdzian predyspozycji językowych do klasy dwujęzycznej na rok szkolny 2019/2020 składał się będzie z 2 zadań:  testu wielokrotnego wyboru o narastającym stopniu trudności oraz zadania otwartego - krótkiej wypowiedzi pisemnej (np. pocztówka lub wiadomość tekstowa z wakacji, opis swojego pokoju, zainteresowań lub codziennej rutyny). Treści i umiejętności zawarte w sprawdzianie  obejmują zakres materiału określony podstawą programową kształcenia w szkole podstawowej.

Komunikat prasowy MEN dotyczący rekrutacji do szkół średnich

 Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez MEN w sprawie rekrutacji do szkół średnich - ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Prezentacja MEN

 Na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach można również zapoznać się z Komunikatem prasowy MEN.dotyczącym rekrutacji uczniów na rok szkolny 2019/2020 - Zapraszamy