Szkoła Podstawowa nr 4 w Mysłowicach

Wydarzenia

Wydarzenia Roku Szkolnego 2018/2019


Artykuły

Bal karnawałowy w klasie 5a

W czwartek 31 stycznia 2019 r. w godzinach od 16:30 do 19:30, w klasie V odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. 


Zobacz zdjęcia z balu!

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy w klasie 5a

Klasowy Konkurs Pięknego Czytania - w klasie 1b

Przejdź do - Klasowy Konkurs Pięknego Czytania - w klasie 1b
 
31 stycznia 2019 r. w klasie 1b odbył się “Konkurs Pięknego Czytania". Dzieci miały za zadanie przygotować tekst pt. „Narty”, który potem zaprezentowały na forum klasy.
 
Czytaj więcej o: Klasowy Konkurs Pięknego Czytania - w klasie 1b

Zachować Pamięć

Przejdź do - Zachować Pamięć

30 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach uczcili pamięć ofiar Zagłady. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu ósmoklasiści przygotowali wystawę fotografii, które wykonali  20 listopada 2018 podczas lekcji historii i tolerancji w Muzeum Auschwitz -Birkenau.

Czytaj więcej o: Zachować Pamięć

XXVII Adoracja w bazylice w Katowicach - Panewnikach

Przejdź do - XXVII Adoracja w bazylice w Katowicach - Panewnikach

XXVII Adoracja Chórów i Orkiestr przy żłóbku Jezusowym w bazylice ojców franciszkanów w Katowicach - Panewnikach

W sobotę, 19 stycznia, w bazylice ojców franciszkanów w Katowicach - Panewnikach odbyła się doroczna adoracja żłóbka, w której uczestniczyli  chórzyści i muzycy Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.

 

Czytaj więcej o: XXVII Adoracja w bazylice w Katowicach - Panewnikach

Akcja WOŚP w naszej szkole

Przejdź do - Akcja WOŚP w naszej szkole

Od dnia 11.01. 2019 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy jak co roku akcje na wspomagającą WOŚP. Finał akcji miało miejsce podczas jasełek i zebrań z rodzicami. Dzięki wsparciu rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli Zebraliśmy 524 zł. za co serdecznie dziękujemy!

Przedstawienie jasełkowe dla rodziców

Przy okazji zebrań z rodzicami uczniowie klas młodszych wystawili dla rodziców przedstawienie jasełkowe. Na chwilę znowu powróciła magia  Świąt Bożego Narodzenia a w naszej szkole zjawiły się anioły. 


Galeria zdjęć

 

Czytaj więcej o: Przedstawienie jasełkowe dla rodziców

Spotkanie klas 2 z prokuratorem

Przejdź do - Spotkanie klas 2 z prokuratorem

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW  SPOTKANIE KLAS 2  Z PROKURATOREM

 Dnia 9.01. 2019 r. klasa 2a i 2b uczestniczyła w spotkaniu pt. "Poznajemy zawody naszych rodziców". Bohaterem spotkania był tata ucznia klasy 2a Pan Piotr Wolny, prokurator okręgowy. 

Czytaj więcej o: Spotkanie klas 2 z prokuratorem

Nagrody dla wybitnych sportowców

Przejdź do - Nagrody dla wybitnych sportowców

Nasza Szkoła w dniu 14 grudnia miała przyjemność gościć w swoich murach niezwykłe osobistości. Wybitni sportowcy sztuk walki judo i ju-jitsu Alicja Gowarzewska, Monika Helak i Denis Gawlik wraz z trenerami Panem Ryszardem Dziewulskim (UKS Judo Mysłowice) oraz Panem Andrzejem Filusem (Roan Fight Club Mysłowice) zostali nagrodzeni nowoczesnymi laptopami z rąk samego Pana Prezydenta Dariusza Wójtowicza w towarzystwie przedstawicieli Urzędu Miasta Pana Wojciecha Chmiela i Pana Michała Woźniczko. 

Czytaj więcej o: Nagrody dla wybitnych sportowców

Wyjazdy do Aqua Parku Nemo

Przejdź do - Wyjazdy do Aqua Parku Nemo

Nasza szkoła co miesiąc organizuje wyjazd na basen dla dzieci klas IV i V. Już kolejny raz bawimy się i odpoczywamy po trudach nauki w Aqua Parku NEMO w Dąbrowie Górniczej

Wyjaz klas 1 i 2 do teatru

Przejdź do - Wyjaz klas 1 i 2 do teatru

WYJAZD KLAS 1 i 2 DO TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA  W BĘDZINIE NA PRZEDSTAWIENIE  "KOPCIUSZEK"

Dnia 10 grudnia 2018 r.  nasi najmłodsi uczniowie  z  1 i 2  klasy  wybrali się  do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na  spektakl „Kopciuszek”. Już pierwsze chwile po wejściu do teatru wzbudziły emocje. Po zajęciu miejsc, dzieci czekały z niecierpliwością  na rozpoczęcie przedstawienia.

 

Czytaj więcej o: Wyjaz klas 1 i 2 do teatru

Andrzejki w klasach 1-2

Przejdź do - Andrzejki w klasach 1-2

Dnia 30 listopada tj. w ANDRZEJKI klasy pierwsze i drugie naszej szkoły pojechały do Pałacu Schoena na warsztaty andrzejkowe. Uczniowie zobaczyli piękne, pałacowe wnętrza. 

Czytaj więcej o: Andrzejki w klasach 1-2

Zwycięstwo w finale w piłce ręcznej

Przejdź do - Zwycięstwo w finale w piłce ręcznej

Miejskie Finały Mysłowickich szkół podstawowych dziewcząt starszych w piłce ręcznej wygrane!!!

29 listopada odbyły się miejskie finały w piłce ręcznej dziewcząt starszych. Po wylosowanym półfinale przyszło nam zmierzyć się z SP 16. Pierwsza połowa meczu była zacięta i żadna szkoła nie potrafiła przejąć prowadzenia wyższego niż na jeden punkt. W drugiej połowie zmieniliśmy taktykę w obronie co zaprocentowało uzyskaniem przewagi i z minuty na minutę powiększaliśmy ją. Mecz zakończył się zwycięstwem 10:5 i już wiedzieliśmy, że zagramy w finale z SP 12 o I miejsce, która wygrała swój półfinał z SP 6!

 

Czytaj więcej o: Zwycięstwo w finale w piłce ręcznej