Szkoła Podstawowa nr 4 w Mysłowicach

Aktualności

Artykuły

Dzień Otwarty w SP4!

Uwaga!

Informujemy, że w czwartek 7 marca w godzinach 16.00 - 18.00 odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły. W programie prezentacje sal, pracowni i zaplecza szkoły, występy dzieci i młodzieży a także prezentacja osiągnięć i dokonań naszych uczniów. Będzie można uzyskać informacje dotyczące zapisów do klas pierwszych i siódmej dwujęzycznej oraz o ofercie edukacyjnej szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo, informujemy,  że Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Pana Marszałka podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy 08/09 lutego br. do 24 lutego br.

Czytaj więcej o: Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

1 października 2018 – Ogólnopolski Dzień Tornistra

Ogólnopolski Dzień Tornistra

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Jest  to akcja edukacyjna MEN, która inauguruje projekt mający na celu  celu zapobieganie  zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków.

 

Czytaj więcej o: 1 października 2018 – Ogólnopolski Dzień Tornistra

Wniosek o stypendium

Uwaga rodzice!

Do dnia 10 października br. w Biurze Podawczym Urzędu Miasta można składać wnioski o stypendia uznaniowe przyznawane w ramach „Mysłowickiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców Mysłowic”.

 

Czytaj więcej o: Wniosek o stypendium

Program "Dobry start"

Informacje na temat  rządowego programu „Dobry Start” można odnaleźć  tutaj:
dobry start
Kliknij

Klasa dwujęzyczna

W nadchodzącym Tygodniu Języków Obcych w naszej szkole odbędą się miedzy innymi warsztaty i prelekcja dla uczniów "Skuteczne techniki nauki języków" - prowadzone przez dr Sonię Szramek - Karcz, wykładowce UŚ, koordynatora i pomysłodawcę projektu "Languages nad emotions". TAKŻE LICZNE KONKURSY!

Zapraszamy do śledzenia zakładki "Wydarzenia w klasach dwujęzycznych".

 

Dla kogo klasa dwujęzyczna?

- Jest to doskonały wybór dla każdego ucznia, który lubi język angielski i chciałby intensywniej doskonalić swoje umiejętności w większym wymiarze godzin, w grupie uczniów o podobnym poziomie zaawansowania.

Aby rozpocząć naukę w klasie dwujęzycznej nie są wymagane treści i umiejętności ponadprogramowe, te realizowane w klasach 1-6 szkoły podstawowej są wystarczające.
Istotny jest fakt, iż uczniowie realizując 2 spośród proponowanych przedmiotów dwujęzycznie, uczą się tych samych przedmiotów w j.polskim. Pomaga to nie tylko w poszerzeniu słownictwa angielskiego, ale także utrwaleniu wiadomości z danego przedmiotu. 
 
Więcej o klasie dwujęzycznej znajdziecie w zakładce "Rekrutacja do SP4" oraz "Klasa dwujęzyczna"

Mysłowicko Gruba Talentów

Mysłowicko Gruba Talentów

Zapraszamy do udziału projekcie, którego celem jest prezentacja szerokiej widowni osób w każdym przedziale wiekowym pozytywnie zakręconych, pasjonatów w różnych dziedzinach artystycznych... Więcej na ten temat na stronie organizatora - Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Zajęcia dodatkowe

Zestawienie zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2017/2018 

Zajęcia dodatkowe