„ Święta Łucja w LO 1 ”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 grudnia 2020

 

Po raz kolejny mamy przyjemność wziąć udział w projekcie “Skandynawia z Kościuszką” , którego autorem jest mysłowickie Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.  

Dzień Świętej Łucji to jedno z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych świąt, obchodzonych 13 grudnia w całej Skandynawii.

W ubiegłym roku dzięki stałej współpracy naszych szkół , mogliśmy  wziąć udział w pięknie przygotowanej uroczystości w szkole. Obecna sytuacja uniemożliwia tradycyjne świętowanie, dlatego młodzież klas z grupą skandynawską wraz z nauczycielem, panią mgr Moniką Kubicą zapraszają nas do wspólnego świętowania on-line !

 Specjalnie dla was nagrali dla 10 minutowy film, pokazujący piękne tradycje skandynawskie ( tak , tak : Skandynawia to nie tylko sklep IKEA ,Wikingowie i świetni biegacze narciarscy ).

Chociaż film dedykowany jest przede wszystkim uczniom klas dwujęzycznych , którzy decydują teraz o wyborze przyszłej klasy, to zapewniam, że zachwyci każdego wprowadzając nas w cudowne świąteczne klimaty !

 

Film Lucja-Fest

Agata Siwiec