Szkoła Podstawowa nr 4 w Mysłowicach

Dzień Otwarty w SP4!

7 marca 2019

W czwartek 7 marca w godzinach 16.00 - 18.00 odbył się Dzień Otwarty naszej Szkoły. W programie były prezentacje sal, pracowni i zaplecza szkoły, występy dzieci i młodzieży a także prezentacja osiągnięć i dokonań naszych uczniów. Można było uzyskać informacje dotyczące zapisów do klas pierwszych i siódmej dwujęzycznej oraz o ofercie edukacyjnej szkoły.


Zobacz galerię zdjęć!

Dzień  Otwarty w SP 4 był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą nauczycieli językowców naszej szkoły. Znane są osiągnięcia uczniów zarówno klas dwujęzycznych (z wykładowym j.angielskim) jak i grup frankofońskich, czy niemieckich. Dodatkowym atutem szkoły jest też bardzo dobra baza dydaktyczna - pracownie językowe (w tym nowoczesna sala multimedialna ) oraz coroczne warsztaty językowe, tak więc można powiedzieć, że języki w "Czwórce"  hulają "na pełnych obrotach". 

Podczas Dnia Otwartego zespół nauczycieli języków obcych zaprosił gości do "5 o'clock Cafe",  gdzie mogli spędzić miłe chwile przy smacznym poczęstunku i porozmawiać zarówno z nauczycielami, jak i uczniami szkoły. W sali multimedialnej i pracowniach językowych odbywały się konkursy, gry i zabawy językowe, uczniowie klas dwujęzycznych i grup frankofońskich chętnie opowiadali o tym jak wygląda nauka w tych klasach wszystkim, którzy licznie odwiedzili "Czwórkę" w tym dniu. Młodsi goście mieli okazję "podglądać" próbę otwartą przedstawienia teatralnego w języku angielskim" Puss in Boots", w której brali udział uczniowie klasy 4a, a które zaprezentowane zostanie 13 czerwca podczas Rejonowego Przeglądy Poezji, Prozy i Małych Form teatralnych w języku angielskim  w mysłowickim MOK.